9 dovodov cesty okolo sveta

Autor: Monika Haluškova | 27.3.2016 o 10:50 | Karma článku: 3,22 | Prečítané:  216x

O dvadsať rokov budete väčšmi sklamaní tým, čo ste neurobili ako tým, čo ste urobili. A preto odhoďte záchranné kolesá. Vyplávajte z bezpečného prístavu. Zachyťte do plachiet nový vietor. Skúmajte. Snívajte. Objavujte. Mark Twain
  
 Svet cestovanie okolo sveta
1.   Rozšírite svoje obzory
Keď cestujete okolo sveta, máte možnosť spoznávať rozličné kultúry a spoznať nových ľudí. Vďaka týmto skúsenostiam sa dozviete veľmi veľa o sebe. Kto ste ako človek a čo chcete od života sa môže výrazne zmeniť.

2.   Sloboda
Zažijete oveľa väčší pocit slobody keď Vám nikto nebude môcť hovoriť čo máte robiť. Ste sám sebe pánom. Vy rozhodnete kam chcete ísť, čo chcete robiť a ako dlho tam chcete zostať.

3.   Jednoduchosť
Zistíte, ako môže byť život lepší keď ho žijete jednoducho. Žiadny telefón, mail, TV, práca, plán, platenie účtov, len vy, vaše okolie a vaša myseľ. Dokonalosť.

.4.   Jedlo, slávne jedlo
Budete mať možnosť ochutnať jedlá zo všetkých kútov sveta. To určite prekoná kultúru rýchleho občerstvenia či fast-food v tejto krajine. Máte radi čínske, thajské alebo indické jedlo? Užijete si to jedlo ešte viac keď ho budete jesť na mieste odkiaľ pochádza.

5.   Zoznámte sa s novými ľudmi
Pri cestovaní sa budete mať možnosť stretnúť nových ľudí. Niektorí budú zaujímaví, niektorí nudní a niektorí úplne šialení.  Každý má nejaký svoj príbeh a je pravdepodobné, že budú stáť za počúvanie.

6.   Príroda
Namiesto pozerania sa von z okna vašej kancelárie kde vidíte cestu, stále sa mihajúce autá, činžiaky, ktoré na vás zízajú naspäť, budete mať šancu vidieť svet v celej svojej prirodzenej kráse. Pozriete si na vlastné oči púšte Afriky, džungle Amazónie, hory Tibetu, ľadovce Grónska, savany Austrálie namiesto pozerania sa na statický obrázok na internete.

7.   Staňte sa chytrým z ulice
Možno ste už knižne chytrý, ale pridajte k vašej persóne aj chytrosť ulice a už vás nič nedokáže zastaviť, je to vražedná kombinácia. Cestovanie naučí veľa životných lekcií a záskate perly múdrosti na vašej ceste, od schopnosti vyjednávať, či poznania kedy ste klamaní, až po počúvanie vnútorného hlasu kam ďalej. Je veľa vecí, ktoré vás nové miesta môžu naučiť.

8.   Žiješ len raz
Všetci máme len obmedzené množstvo času na tejto zemi a nikto nevie kedy sa nám čas pominie (ospravedlňujem sa za taký negativizmus). Naozaj chcete zostať v rovnakom meste váš celý život, bez toho aby ste spoznali nové miesta, okúsili nové jedlá a zakúsili a prežívali život ako ho žijú iní?

9.   Návrat domov
Po ceste okolo sveta sa nič nevyrovná pocitu prechádzania cez prah vašich dverí, pádu vašej batožiny na zem a zaľahnutie do vašej milovanej postele na deň-dva. Aj keď cestovanie môže byť zaujímavé, každý potrebuje miesto, ktoré môže volať domov.
 
 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

ŠPORT

Únava či zmena lyží. Čo malo vplyv na zranenie Velez-Zuzulovej?

Sna o olympijskej medaile sa nevzdáva.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil príbeh zo súčasnosti Som Paula

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.


Už ste čítali?